Často kladené dotazy

Jak je to s DOT (datum výroby pneumatik)?

Naši dodavatelé nabízí zboží, které je skladované podle nejpřísnějších standartů. Neprodáváme žádné "pochybné" zboží a za kvalitu ručíme. Mnozí z Vás požadují dodání jen DOTu z aktuálního roku, ale přitom pneu se starším DOTem je stejně kvalitní.

Požádali jsme proto přední výrobce pneumatik o vyjádření, jak je to s používáním starších pneumatik. Obdrželi jsme oficiální prohlášení od výrobců Michelin, Nokian a Continental, že i 3 roky staré pneumatiky jsou pro použití na vozidle naprosto bezpečné. Stejné zásady platí i pro ostatní výrobce.

Náš obchod aktuálně nabízí pneu do stáří dvou let, ve vyjímečných případech maximálně tří let. U pneu, kde je status dodání "do 3 dnů a na dotaz" nelze předem zjistit, jaký DOT dodavatel dodá. Vždy se snažíme, aby byl co nejčerstvější, vždy bude ve výše uvedeném rozmezí. V naší nabídce najdete také cenově výhodnější starší pneu. V těchto případech je vždy informace o DOTu v názvu pneu, tedy například MICHELIN PILOT ROAD 3 180/55 ZR17 DOT0909, což značí datum výroby 9. týden roku 2009. 

Kdy dorazí zakoupené zboží?

U každého produktu je napsán termín dodání. Pokud je Skladem odesíláme obratem, při obdržení objednávky do 12:00 hod ještě tentýž pracovní den, objednávky přijaté později zasíláme další den. Pokud je u produktu 3-7 dní dostanete objednávku obratem po té co ji obdržíme od dodavatele nebo z našeho externího skladu. Vždy se jedná o pracovní dny.

Jak reklamovat zboží?

V případě, že některý z našich výrobků nefunguje zcela korektně, je možné zboží reklamovat pomocí reklamačního formuláře a následného zaslání zboží na naši firmu. Formulář naleznete zde.

Jaká je cena dopravy?

Ceny dopravy pro jednotlivé kategorie zboží naleznete zde.

Možnosti vrácení do 14 dnů (odstoupení od smlouvy)?

Spotřebitel může vrátit zboží bez udání důvodu do 14 dnů od zakoupení. Při vrácení nesmí být produkt nijak poškozen u pneumatik nesmí být pneumatiky nazuty a opětovně sundány. Podrobné podmínky pro vrácení zboží naleznete v našich obchodních podmínkách. Formulář pro odstoupení od smlouvy si můžete stáhnout zde

Jak poznám zimní pneu?

Za zimní pneumatiky jsou považovány ty, které jsou označeny Alpským symbolem sněhové vločky (3PMSF = Three-Peak Mountain Snowflake) a M+S (bláto a sníh). Nepleťte si je ale s univerzálními plášti. I když mají označení M+S, až na výjimky jsou vhodné pouze na letní asfalt či do terénu. U zimní pneumatik musí být symbol vločky v cizině vám za pneumatiky bez Alpského symbolu hrozí pokuta.

Doručujete i na Slovensko?

Bohužel ne. Doručujeme je do České republiky.

Dostanu info před doručením dodávky dopravcem?

Ano přepravní společnost vás bude informovat pomocí E-mailu a SMS.

Máte osobní odběr?

Nemáme. Zboží vám doručíme na adresu, kterou si zvolíte při nákupu a to k vám domů nebo přímo do vašeho servisu. O doručení budete informován přepravcem dopředu.